28. 10. 2014

FujiFilm - Instax share SP-1


FujiFilm představil další vychytávku v podobě tiskárny na Instantní filmy. Není nic lehčího, než vyfotit fotografii například chytrým telefonem, tabletem či digitální zrcadlovkou a nechat si ji do pár minut vyvolat přímo v tiskárně. Úpravu fotek zrealizuje ve vašem chytrém zařízení aplikace Instax SHARE a za několik vteřin máte v ruce výslednou fotografii.
Jak na to:


 1. Do chytrého telefonu nebo tabletu stáhnete z App Store nebo Google play aplikaci ,,instax SHARE", která je zdarma.
 2. Pomocí Wi-Fi, kterou má tiskárna svoji vlastní, propojíte tiskárnu s vaším zařízením.
 3. Aplikace vám nabízí vytvořit snímek přímo přes aplikaci nebo vybrat snímek z vaší galerie. 
 4. Vybranou fotografii, kterou chcete vytisknout můžete dále editovat. Na výběr máte pod tlačítkem TEMPLATE různé kategorie, které můžete k fotce přidat. Na fotku můžete připsat kratší text, který může být také barevně podbarvený. Podle ročního období můžete také vytisknout fotku s šablonou Halloween ,( která se právě nám vyskytla), dále zde naleznete párty šablonu a nebo šablony k narozeninám. Druhý výběr v editaci je EDIT THE PICTURE tzn. otočení snímku o 90 stupňů doprava nebo doleva. Další možností je přiblížit fotografii a nebo následně zase oddálit. Poslední možnost v editoru je tlačítko FILTERS, zde po rozkliknutí naleznete 3 možnosti - Intelligence Filter, Black and white a Sepia.
 5. Posledním krokem už je jen tlačítko CONNECT and PRINT. Tiskárna se pomocí Wi-Fi  propojí s vaším telefonem nebo tabletem a do několika sekund vytiskne snímek velikosti kreditní karty s vaší upravenou fotografii. 
Tiskárna dále nabízí tlačítko REPRINT, které umožní vytisknout poslední fotografii znovu. Aplikace je propojená s Facebookem a Instagramem,  kde můžete svoje fotky ihned sdílet. Instax SHARE je poháněná 2x líthiovými bateriemi CR2, ale je možné je také napájet přímo ze zásuvky pomocí adaptéru (není součástí balení). Tiskárna je tedy bezdrátová, díky svoji vlastní Wi-Fi je mobilní, není proto problém využít tiskárnu kdekoliv vás jenom napadne. Není velká a tudíž si ji mužete brát stále sebou a ohromovat své okolí krásou instantních fotografií.

Výhody:

 • bezdrátová  - zdroj baterie
 • vlastní Wi-Fi
 • na přední straně tiskárny je vidět počet snímků a také stav baterií, vše je podsvícené
 • editor (vložení textu, data, filtrů,..)

Nevýhody:

 • "utopené" tlačítko POWER
 • vetší odběr energie (díky Wi-Fi, která se ale po chvíli nečinnosti sama odhlasí)Hodnocení:

 • Tomi: O tiskárně Instax SHARE jsem věděl od začátku co vyšla na trh. Věděl jsem, že ji budu chtít jednou vyzkoušet a otestovat, netušil jsem však, že to bude tak brzy. Za tuto možnost jsem moc rád. Tiskárna si našla svoje obdivovatele, ale i odpůrce, ostatně jako u veškerého zboží. Já se řadím mezi obdivovatele, baví mě editor a možnost dostat na instantní fotku např. fotku, kterou vyfotím zrdcadlovkou a trochu si ji v počítači upravím. Nemusím zdlouhavě čekat na vyvolání někde v kamenném obchodě, a navíc Instax je prostě Cool a já každou novinku podporuji! • Miky: Hned o začátku jsem byl spíše zdrženlivější a moc se mi s touto tiskárnou kamarádit nechtělo. Je to prostě něco úplně odlišného než focení s instantními fotoaparáty. Připravíte se o tu jedinečnost, ale na vzdory tomu máte v ruce nástroj, který posouvá instantní fotografii do vyšších pater a ukazuje, co vše zvládne foto materiál od FUJIFILM. S Instax SHARE SP-1 naplno může ukázat jaká je vaše představivost. Pokud i ty přemýšlíš o vánočním dárku,  bude tím nejlepším  právě tiskárna Instax SHARE SP-1.

Děkujeme za zapůjčení Instax SHARE SP - 1 firmě HOMOBOT.cz 
Děkujeme za Foto od Luka MatysŽádné komentáře:

Okomentovat